Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik Ciechocinek

Data dodania: 13-08-2019

Wyświetleń: 220 (unikalne: 158)


Sanatorium położone jest w strefie uzdrowiskowej A, na ternie własnego ok. 2-ha parku-ogrodu z alejakmi spacerowymi, altankami, fontanną, boiskiem do gier zespołowych oraz miejscem na grill i ognisko.
Ośrodek zajmuje się profilaktyką i leczeniem osób ze schorzeniami: narządu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, przemiany materii, schorzeniami reumatologicznymi oraz ortopedyczno-urazowymi, rehabilitacja kobiet po mastektomii oraz osób ze stwardnieniem rozsianym.
We własnej, dobrze wyposażonej bazie zabiegowej wykonywane są zabiegiz wykorzystaniem naturlanych surowców leczniczych: solanki, borowiny oraz siarki, m.in.: kąpiele solankowe, solankowo-borowinowe, siarczkowe, kwasowęglowe; fasony solankowe i siarczkowe; okłady z pasty borowinowej i siarczkowej oraz jonoforeza i fonoforeza borowinowa i siarczkowa. Ponadto:kąpiele perełkowe, masaże podwodne ręczne i automatyczne, hydromasaże, masaże wirowe kończyn górnych i dolnych, masaże wibracyjne, podciśnieniowe, pneumatyczne oraz masaże suche - ręczne. Oferowanych jest również szereg zabiegów z zakresu fizykoterpaii oraz kinezyterapii.
Zakwaterowanie w pokojach: 1 i 2-osobowych z wc i umywalką;  1, 2, 3 i 4-osobowych z łazienkami (pok. 4-os.- rodzinny 2+2 ze wspólną łazienką); 2 i 3-osobowych o podywższonym standardzie oraz apartamentach. Obiekt wyposażony jest w indę i podjazdy dla osób niepełnosprawnych.
W przestronnej i estetycznej jadalni serwowane są uromaicone posiłki, z możliwością wyboru oferowanych w sanatorium diet.
Popołudniami Goście sanatorium moga wolny czas spędzić na imprezach organizowanych przez animatora kultury. Sa to m.in.: spacery z przewodnikem, wycieczki autokarowe, koncerty muzyczne, występy zespołów folklorystycznych, spotkania z poezją, wieczorki taneczne, ogniska, pogadanki i prelekcje. W sanatorium znajduje się kawiarenka, biblioteka, wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu do nordic walking.
Sanatorium posiada aktualne wpisy do rejestru wojewody jako organizator turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych oraz ośrodek, w którym mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne.
 

 

  • Internet WiFi
  • Komputer z Internetem
  • Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
  • Ogród
  • Parking
  • Pokoje z własnymi łazienkami
  • Telewizor
  • Wyżywienie na miejscu


Sanatorium, Uzdrowisko | Miasto

Kujawsko-pomorskie

Adres: 87-720 Ciechocinek, ul. Widok 13
URL: http://www.sanatoriumchemik.pl
Num. tel.: 54 283 52 43, 54 283 32 27

pokaż email...

Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik Ciechocinek Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik Ciechocinek Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik Ciechocinek

Formularz kontaktowy


captchaBack to top